Moje hobby: www.bantam.pl

Strona główna

O szkółce

Oferta

Kontakt/Dojazd
 

Informacje o szkółce

W kilku słowach zakreślę historię naszego gospodarstwa. Szkółka nasza powstała w 1981 r.

Przez pierwsze lata produkowaliśmy krzewy róż. Nie była to tak wielka szkółka jakie mamy w dzisiejszych latach, jednak biorąc pod uwagę czasy w jakich przyszło nam zaczynać i ilość rąk do pracy nie była mała.

Dzięki rodzicom i przyjaciołom ze śląska mieliśmy w produkcji najnowsze odmiany, co w połączeniu z jakością pozwalało na rozwój firmy. Po kryzysie lat 80-tych postanowiliśmy zmienić profil produkcji na szkółkarstwo owocowe. Materiał owocowy hodowaliśmy w foliowych kontenerach, co było w tych czasach nowością. Ewolucja trwała nadal. W następnych latach rospoczęliśmy namnażanie bylin, ukorzenianie roślin ozdobnych, liściastych i iglastych. Niestety warunki terenowe (silne wiatry) ograniczyły naszą produkcję do roślin iglastych.

Nasze gospodarstwo ma powierzchnie 4 ha. Obszar szkółki to trchę ponad 2 ha. Teren ten jest podzielony mniej więcej po połowie na uprawy doniczkowe i gruntowe. Ostatnie suche lata zmusiły nas do ograniczenia produkcji w doniczkach. Szkółka leży na terenach ubogich w wodę. Pola na których stały doniczki obsadziliśmy iglakami. Sprzedajemy również młódzież w doniczkach średnicy 10 i 12 cm. Nie jest to jednak znacząca pozycja, gdyż wyzbywamy się tylko nadmiaru sadzonek.

Kończąc zapraszam wszystkich Państwa do odwiedzenia naszej szkółki.

Małgorzata i Ryszard Gargul

Galeria zdjęć

 
Copyright (C) 2011 Małgorzata i Ryszard GargulDesign by M.Gargul